Naše fenka Izzie

 V chovatelské stanici Z Opočna jsme si vybrali fenku z prvního vrhu – Andulku. Toto jméno jí moc dlouho nevydrželo, manžel jí překřtil na Izzie. Ale v podstatě slyší na cokoliv. Hlavně když má volající v ruce nějaký pamlsek.

Sotva jsme dokončili povinné štěněcí očkování, začali jsem dojíždět na cvičiště do Dvora Králové nad Labem, do školky pro štěňata. Izinka se rychle zařadila mezi ostatní psy. Co mě velmi potěšilo bylo to, že nevyhledávala žádné konflikty a rvačky.

Na cvičišti jsme po půl roce zvládli první zkoušky – ZOP. No a když nám to tak šlo, jeli jsme se podívat i na výstavu. Nejdříve krajskou do Liberce a potom do Ostravy na národní. Všem porotcům se Izzie líbila. Rozhodli jsme se tedy, že jí uchovníme, aby případná štěňata měla průkaz původu. Přihlásili jsme se na tábor k paní Sieberové a jeli jsme trénovat na zkoušky OVVR. Zkoušky jsme i přes hroznou zimu složili v první ceně. Rozhodčím se Izina líbila, říkali, že je to ideální pracovní pes ☺. Pak už stačilo nechat Izině zrentgenovat kyčle a lokty kvůli displazii. Vše bylo v pořádku, všechny končetiny má s nulovou displazií. Izzie je zapsaná jako chovná fena u ČMKU.